17 Mayıs 2013 Cuma

Medine Arapça Kitabı (Durûsu'l-Luğati'l Arabiyye) Cilt 1 - Türkçe Ders Notları

Arapça öğrenimi camiasınca Medine Kitapları olarak tanınan ve esas adı دروس اللغة العربية  (Arapça Dil Dersleri) olan kitabın bundan sonra ünite ünite ders notlarını burada paylaşacağız. Bu notlar tamamen bize ait olduğu için başka hiçbir yerde bulamayacağınız (tabii ki şimdilik) notlardır.

Bir hoca eşliğinde bu dersi işleyen talebenin dersten önce ve sonra derste geçen konu ve kavramları tam manasıyla anlaması için çok faydalı olabilecek bir çalışmadır. Bir hoca eşliğinde işlemiyor ve kendi kendinize öğrenmeye çalışıyorsanız, o zaman bu kaynak sizler için ekmek kadar, su kadar elzem bir kaynaktır.

Asıl uygulanması gereken yöntem, her iki gruptaki öğrenci için de dersi işlemeden önce notları bir güzel incelemek, önemli yerlerin altını çizmek, sonra dersi işlemek olacaktır. Elbette biz bu notların sınırlı çerçevesi içinde her şeyi öğrettiğimizi iddia etmiyoruz. Bunu yapacak olsak da sizlerin okuyamayacağınız kadar çok şey yazmış olurduk. Dersi de işledikten sonra hala kafanıza takılan bir yer olursa, yorum kısmına yazın ve size açıklayalım. Daha sonraki talabelerin de istifade edecekleri yeni bir kaynak da soru ve cevaplar üzerinden gelişsin.

Ders notları ile ilgili soru ve görüşlerinizi lütfen burada paylaşmaktan çekinmeyin.

Dosyalar yine her zamanki gibi, paralı paylaşım siteleri aracılığıyla değil, doğrudan paylaşımla ve kolaylıkla indirilecektir. Zira bizim amacımız, talebe-i ulûma eziyet etmek değil, ilme ulaşacakları yolu açmaktır. Bu el emeğinin ürünü notlardan yeterince istifade edeceğiniz düşüncesiyle çalışmalarınızda Allah'tan inayet diliyorum. Dosyaları tek tıklamayla görüntüleyebilir, hatta indirebilirsiniz:

 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 1
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 2
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 3
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 4
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 5
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 6
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 7
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 8
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 9
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 10
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 11
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 12
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 13
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 14
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 15
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 16 ve 17
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 18
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 19
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 20
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 21
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 22
 Medine Arapça Kitabı Cilt 1 - Ders 23


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu bizimle paylaşarak sitemizin herkes için daha faydalı olmasına katkıda bulunuyorsunuz. Buyrun, can kulağıyla dinliyoruz..