24 Aralık 2015 Perşembe

Ders videolarınızı bilgisayarıma indirebilir miyim?

Cevap: Bu soru bana en sık sorulan ikinci soru olduğu için böyle bir blog yazısıyla cevaplamak istedim. Ders videolarını bilgisayarınıza indirmenize, hele de dağıtmanıza prensip olarak rızam YOKTUR. Zaten YouTube da size böyle bir hak vermiyor. Bunun nedenleri şöyle sıralanabilir:

1. Videolarda bazı yanlış bölümler de oluyor ve talebelerin uyarılarıyla geçmişe dönük olarak bu yanlışlıklar gideriliyor. Bilgisayarınıza indirdiğinizde bu yanlışlıklar düzeltilmemiş oluyor.

2. Her videomuz yeni videolar ve eklentiler ile daha çok anlam ifade ediyor. İndirmekle mevcut derslerin sonraki derslerle bağlantısını kesmiş oluyorsunuz. 

3. Videoları indirip, elden ele dolaştırmayı, kopyalayıp başkalarına dağıtmayı bir marifet, bir kahramanlık gibi düşünen kişiler yüzünden, 1. ve 2. maddedeki sıkıntılar katlanarak arttığı gibi, bazıları da aldıkları bu videoları, sanki telif hakkını da almış gibi başka kaynaklarda kendi adlarına yayınlayarak bunun üstüne tuz biber ekmiş oluyorlar. Ayrıca insanlar o yayınların altında sorular soruyor ve cevap alamıyorlar. 

4. Size sunulan bu ücretsiz hizmetlerin devamı için kuruş kuruş gelen reklam gelirlerinin önüne geçmiş oluyorsunuz. 

Bununla birlikte EĞER;

İnternet olmayan ortamlarda da bu dersleri takip edebilmek sizin için elzem ise, bir zaruret doğmuşsa, bu derslerden yararlanma ve beğeni düzeyinize bağlı olarak takdir edeceğiniz bir meblağı bağış olarak BURADAN havale etmeniz halinde helalleşmiş oluruz.

Hassasiyetimize karşı hassas olacağınızı düşünüyor ve istifadenizi temenni ediyoruz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzu bizimle paylaşarak sitemizin herkes için daha faydalı olmasına katkıda bulunuyorsunuz. Buyrun, can kulağıyla dinliyoruz..