5 Aralık 2015 Cumartesi

Mezunlar Güncesi

kaynak:http://media.dunyabulteni.net/
Blogumuzun Sevgili Takipçileri,

Durûsu'l-Luğati'l-Arabiyye kitabı ile çok uzun zaman önce başladığımız heyecanlı Arapça yolculuğuna, geçmişte yaşanan nice aksamalara rağmen tüm hızımızla devam ediyoruz. Şu an 3. ciltle devam etmekte olan serüvenimizde, birçok arkadaşımız, online bir dersi dinlemenin zorluğuna rağmen 1. ve 2. ciltleri bizlerle birlikte bitirdiler. Bu çok önemli, çünkü ekstra bir çaba ve disiplin gerektiriyor.

Bu ciltleri bitirirken çok yoğun çabalar gösterdiler. Mesailerine, ailelerine dünyevi meşgalelerine ara verip, çalışıp didindiler. Eminim her birisinin kendisine has çok güzel hikayeleri vardır. Bu hikayeleri duyurup, derslere başlamak ya da devam etmek için motivasyon arayan, çalışma yöntemleri ile ilgili kafası karışık nice kişilere ışık tutması için, bir "mezunlar güncesi" çalışması başlatıyoruz.  

Henüz 4 kitabı da birden bitiren olmadığı için, 1. ve 2. ciltleri bizim videolarımızla bitirmiş arkadaşların izlenimlerini, yaşadıkları zorlukları, duydukları heyecanları, nasıl ve nerede, ne şekilde çalıştıklarını, çalışmalarının ne gibi somut sonuçları olduğunu, varsa konu ile ilgili anılarını, tahkiye usulüyle yazmalarını bekliyoruz. Yalnızca 1. cildi bitirenler onu, 1 ve 2'yi bitirenler de her birisi için spesifik anılarını yazsınlar. Görsel olarak zenginleştirilmiş metinler, tercihimizdir. 

Yazılarınızı : tekellum@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Yazıların içinden en iyi seçilen yazının sahibine DUA edilecektir. 

Yazılarınızı heyecanla bekliyoruz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumunuzu bizimle paylaşarak sitemizin herkes için daha faydalı olmasına katkıda bulunuyorsunuz. Buyrun, can kulağıyla dinliyoruz..