Hakkımda

Bu sitenin kurucusu olan ben her şeyden önce bir “HOCA” değilim. Her geçen gün yapacak o kadar çok şey var ki, günleri en dolu şekilde geçirse de insan, daima bir şeyler eksik kalıyor.Arapça öğrenme aşkım çok öncelere uzanır. 1996 yılında önü alınamaz bir tutkuya dönüştü. Öyle ki bir yıl boyunca herhalde 365 kez rüyama girdi. Derken bir yılın sonunda Ankara Hacı Bayram Camii karşısındaki kitapçılar çarşısında gördüğüm bir ilan sayesinde Arapça öğrenmeye başladım. 2010 yılıydı sanırım, bir grup arkadaş oldukça ısrarla, kendilerine Arapça öğretmemi istediler. Israrlara dayanamadım ve beraber altı kişilik bir öğrenci grubuyla ders yapmaya başladık. Gördüm ki sadece öğrenmek değil, öğretmek de çok zevkli ve yine gördüm ki insan öğretirken daha iyi öğreniyor. 

Daha sonraları hızla artan bir ivmeyle kendimi bu işin içinde buldum. Hayatımı kazanmak için yaptığım Elektrik-Elektronik Mühendisliği mesleğinin yanında, bu işi de kendime önemli bir görev addettim. İşin içine girdikçe gördüm ki, bu iş çok küçük bir azınlığın elinde ve onların ufuklarıyla sınırlı olarak ilerliyor. Kaynak yok, kaynaklara vukuf yok, insanlar bir dili nasıl öğrenir, nasıl içselleştirir konusunda pedagojik bir yaklaşım yok. 1000 yıllık yöntemlerle Arapça öğretiliyor, ya da öğretildiği sanılıyor. Ben de böyle bir ortamda elimden geldiği kadar yeni kaynaklar üretmeye çalıştım. Nereye gideceğini bilmesem de bu işi yapmam gerektiğini hissettim. 
 
Elimden gelen bu ve ufkum da bu kadar. Bu site bundan sonra ne duruma gelir, nereye doğru evrilir, bilemiyorum. Geleceğe uzanacak bir ses bırakabilirsek ne mutlu bize. 

Sevgiyle kalın!

Uğur

1 yorum:

  1. Uğur Bey, size teşekkür etmek istiyorum. Bende alakasız bir meslekte sadece arapça öğrenme sevdasına gark olmuş bir insanım. Ders almaya başladım fakat kaynak yetersizliğinden tekrar edemedikçe unutmaya başladım. Sizin site benim için çölde rastlanan bir vahanın sevincini doğurdu içimde. Tüm dosyalarınızdan istifade ediyor ve size iki dünya saadeti diliyorum. Allah binlerce kez razı olsun ve ilminizi arttırsın.

    YanıtlaSil

1. Cilt Videoları Hakkında – SORULARINIZ ve CEVAPLARI

  1. video / Durûsu’l-Luğati’l-Arabiyye Kitabı Cilt 1 – Ders 1a Soru: hocam heze ye tanımlı dedik. “Bu faydalı bir ilimdir” cümlesinde fayda...